Anasayfa KUŞ MİSALİ PARİS REHBERİ

PARİS REHBERİ

O kadar uzun zamandan bu yana çevremden Paris ile ilgili bir rehber yazmam konusunda talep alıyorum ki sonunda başladım. Bunu hızlandıran eşim NamıkIn ısrarı ve çok yakın dostum Tülin’in Paris’e gidecek olması ve ona listeler hazırlamam gerekiyor olmasıydı. İkisine de buradan teşekkürler. Yoksa bunu daima öteleyecektim. Çünkü benim açımdan Paris o kadar dolu bir şehir ki  neresinden tutacağımı, nereden başlayacağımı bir türlü bilememiştim.

Başladım:

İlk 6 yazım Paris’le ilgili iletişim, ulaşım, toplu taşıma, yemek, hangi yakada hangi bölgeler var ve kabaca bu bölgelerde neler var, en iyi Paris uygulaması gibi ana temalarla ilgili, detaylı, güncel ve pratik bilgiler içeren yazılar.

Bundan sonra, Paris’te görülecek yerler, tur alternatifleri gibi yazılar paylaşacağım. Bu dosyayı böyle böyle genişleteceğim.

Umarım okuyan herkesin işine yarar. Yorum ve sorularınıza açığım.

İlk 6 yazının linki aşağıda:

Parisliler Gerçekten Turistlere Karşı Kaba mı?

Paris Charles de Gaulle (Roissy) Havalimanı’ndan Şehire Ulaşım

Paris’te Toplu Taşıma

Paris Pass Card: Paris’i Keşfetmek için En Etkili Paket

Paris: Batı Yakası, Doğu Yakası, Arrondissement Kavramı

Paris’te Yemek Rehberi – Ne Nedir? Nerede Yenebilir?

Big Bus Paris İle Nereleri Görür, Neler Yapabilirsiniz?

Big Bus Paris İle Nereleri Görür, Neler Yapabilirsiniz?

Big Bus Tours, dünyanın farklı şehirlerinde belirli rutlar üzerinde panoramik tur versiyonları sunun bir firma. Biz Paris’te iken Les Car Rouges’u kullanmıştık.  Paris Pass Card’ın anlaşmalı olduğu marka o sırada Les Cars…

0 comment
0 FacebookTwitterGoogle +Pinterest
Parisliler Gerçekten Turistlere Karşı Kaba mı?

“ Parisliler, genel olarak Fransızlar kabadır, kendi dillerini konuşmak için ısrar ederler”  algısını hızla açalım: Aslında gördüğüm kadarıyla belirli bir mesafeleri var ve siz o mesafeyi katletmezseniz ve nazik olursanız,…

0 comment
0 FacebookTwitterGoogle +Pinterest